Co to jest cel fitness?

Co to jest: Cel fitness to realistyczny cel, który wyznaczasz sobie w określonym czasie, który może być specyficzny dla twojej rutyny ćwiczeń lub nawyków treningowych.

Czego nie ma: luźnych życzenie lub marzeń, które zasadniczo mają coś wspólnego ze sprawnością fizyczną lub ćwiczeniami, które w pewnym momencie możesz chcieć osiągnąć.

TIP:  Im bardziej konkretny jesteś, tym lepiej.

Inspiracja trenerami, trendami ćwiczeń lub społecznością fitness jest w porządku, ale nikt nie powinien dyktować Tobie celu fitness oprócz ciebie.

Tylko ty wiesz, gdzie jesteś, ZNASZ okoliczności, w których stoisz i co twoje ciało jest w stanie osiągnąć!

Krótko mówiąc, możesz być zainspirowany przez otoczenie, ALE upewnij się, że wpływ jest zdrowy i nie ma presji społecznej.

Najważniejsze w tym przypadku jest nadanie sobie priorytetu.

Pozostań na swojej linii i nie porównuj się do ludzi wokół ciebie – to twoja podróż – nikogo innego. To, co może działać dla kogoś innego, może nie być dla Ciebie odpowiednie!

Po co ustalać cele fitness?

Nie brakuje korzyści, które wynikają z wyznaczania celów fitness. Wyznaczanie celów fitness pozwala ćwiczyć dyscyplinę, skupienie i determinację, a wszystkie te cechy są wspaniałymi cechami osobowości budującymi charakter.

Wyraźnie określone cele fitness pomagają utrzymać dobrą kondycję i dają ci coś do roboty. Uczucia radości, które pojawiają się, gdy osiągniesz cel są tylko skutkiem ubocznym!

WAŻNE: Nie lekceważ siły ustalania celów fitness!

Jakie są style celów?

Istnieje wiele stylów celów, do których możesz dążyć. Mogą to być rutyna, zaangażowanie, siła, elastyczność lub trening cardio.

Pamiętaj, że każdy wyznaczony sobie cel fitness powinien być zdrowy i realistyczny. Nie ma sensu ustalanie celu, który jest tak ekstremalny – spowoduje stres i przytłoczy.Kiedy należy uwzględnić cele fitness?

Wiele osób określa cel na początek nowego roku, ae tak naprawdę idealny czas na rozpoczęcie JEST już teraz!

Jak długo powinna trwać realizacja celu fitness?

Cel fitness może trwać tak długo, jak chcesz! Niezależnie od tego, czy Twój cel koncentruje się na najbliższej przyszłości, najlepiej jest wyznaczyć cel, który jest dla Ciebie możliwy do osiągnięcia.

Najlepiej ustalać drobne cele, którew z czasem skłądaja się na piękne efekty.

Osiągnięcie celu jest niesamowitą rzeczą, z której powinieneś czuć się dumny!

Co się stanie, jeśli nie osiągnę celu fitness?

Jeśli nie osiągniesz wyznaczonego sobie celu, Twoja podróż fitness jeszcze się nie skończyła!

Nie zniechęcaj się: poświęć chwilę, aby ponownie ocenić swoją sytuację i wyznaczyć kolejny cel, do którego należy dążyć. Tylko upewnij się, że twój nowy cel pasuje do twojego obecnego środowiska i TRYBU ŻYCIA.

Przede wszystkim rozważ to jako okazję do uczenia się i rozwijania na podstawie tego doświadczenia – we wszystkim jest cenna lekcja!

Pomyśl o tym w ten sposób, albo wygrywasz, albo uczysz się!

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *